Лібідо і устриці: що насправді допоможе підвищити сексуальне бажання

Секс
2 705
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, що таке асексуальність та як її визначають люди, у яких вона є. Тепер поговоримо про випадки, у яких рівень сексуального бажання падає. Різниця між цими двома явищами у тому, що, коли асексуали не прагнуть приділяти більше уваги інтиму, у другому випадку люди можуть страждати через низьке лібідо.

Ключ до підвищення сексуального інтересу полягає в тому, щоб визначити, що саме для вас працює на прискорення, а що, навпаки, гальмує. Як пише The Guardian, це відчувають до 10% чоловіків і жінок.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Це називають гіпоактивним розладом статевого бажання. Його визначають як постійну відсутність інтересу до сексуальних дій і фантазій, яка призводить до страждань. Суспільство, у якому ми живемо, суперсексуалізоване, навколо сексу та стосунків обертається уся увага. Саме тому люди з низьким лібідо можуть відчувати себе у нього непоправно зламаними, неправильними.

Як працює сексуальне бажання

Наприкінці 1990-х років дослідники з Інституту Кінсі в Блумінгтоні, штат Індіана визначили сексуальний інтерес за моделлю подвійного контролю. Найпростіше порівняння - порівняння реакції людини з педаллю газу та гальма в автомобілі. “Газ” реагує на сексуальні збудники і посилає сигнал “увімкни” решті тіла. “Гальмо” ж визначає всі причини невмикання як потенційні загрози та надсилає сигнал “вимкнути”. За цією моделлю люди відрізняються за своєю схильністю до збудження або гальмування. Якщо дотримуватись метафори з машиною, деякі люди мають дуже чутливі прискорювачі, і їх легко “ввімкнути”; інші мають чутливі гальма.

Тиск на “гальма” можуть посилити такі фактори, як ставлення до партнера чи до власного тіла, стрес, тривога тощо. Приміром, ми розповідали, що робити, якщо лібідо змінилось під час війни.

Відома сексологиня і письменниця Емілі Нагоскі дотримується цієї моделі. Вона називає процес збудження подвійним процесом увімкнення і, що більш важливо, вимикання:

Іноді, коли людям важко, це тому, що недостатньо стимулює акселератор, але частіше це тому, що занадто сильно стимулюється гальмо.

Найбільш ефективним підходом до вирішення проблеми з низьким лібідо є психологічний. Нагоскі радить згадати минулі сексуальні контакти, коли ви легко збуджувались, та те, як ви почувались до того, як щось “вбило” ваш настрій. Ідея в тому, щоб визначити сигнали вашого оточення, емоції та досвід, які гальмують та прискорюють вас, та, відповідно, уникати гальмівників і збільшити кількість прискорювачів.

Фактори, які впливають на лібідо

Сон 

Логічно, що, чим менше втомленою і виснаженою почувається людина, тим більший її інтерес до сексу. Дослідження виявило, що жінки у стосунках, які сплять додаткову годину, мають вищий рівень бажання.

Відчуття новизни

Для деяких людей придушити бажання займатись сексом може неприбрана спальня, різке освітлення або відсутність замка на дверях. У інших - навпаки, новизна чи готельний номер викликає збудження новизна.

Уважність

Це знову психологічні фактори. До них відноситься занепокоєння з приводу болю або сексуальної активності, погане ставлення до власного тіла чи хвилювання про те, скільки часу потрібно для досягнення оргазму. Це поширені “гальмівники” як у чоловіків, так і у жінок. Зосереджуйтесь на тому, щоб бути в моменті і віддаватись йому повністю.

Харчування

Інтернет пропонує підвищити бажання продуктами. Найчастіше афродизіаками називають шоколад, устриці тощо. Втім, докази того, що вони посилюють бажання, слабкі. Те, що вони мають таку репутацію, пояснюється тим, що колись вони сприймалися як екзотичні чи розкішні. Це може допомогти підняти настрій, але жодної “магічної таблетки” тут немає.

Спілкування

На сексі може позначитись погана комунікація, критика, відсутність довіри чи невирішений конфлікт. Знайдіть час і бажання відновити зв’язок із партнером. Також важливо знайти способи говорити власне про секс; дати знати партнеру, що вам подобається, а що ні.

Спосіб, яким ви хочете більше сексу, — це насолоджуватися сексом, яким займаєтеся, — каже Нагоскі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

І, звісно, треба вміти говорити про те, що вам навпаки, не подобається. Приміром, ми розповідали, як м’яко відмовити партнеру у сексі.