Щоб “букет” був у вазі, а не в аналізах: правила безпечного сексу

Секс
949
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали все, чого ви не знали про презервативи . І, хоч “букет” захворювань - найменше, про що хочеться думати у День всіх Закоханих, але безпечний секс повинен бути вашим правилом щодня, і сьогодні - не виняток.

Поговоримо про те, що таке безпечний секс і наскільки ризикованими є ті чи інші види сексу. Також окреслимо безпечну сексуальну поведінку та способи зменшити її небезпеку.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Що таке безпечний секс?

Британська асоціація сексуального здоров’я (BASHH) називає безпечним той секс, який відбувається з меншим ризиком зараження або передачі ІПСШ. Це - цілий букет захворювань, таких як ВІЛ, сифіліс, хламідіоз, гонорея, трихомонада, герпес, гепатит В та бородавки (вірус папіломи людини/ВПЛ). У кожної інфекції різний ризик зараження, який, до того ж, залежить від типу статевого акту.

Приміром, герпес часто передається через оральний секс. Тоді як заразитись ВІЛ таким шляхом можна, але ризики менше. Анальний секс несе в собі найвищий ризик передачі ВІЛу і гепатитів, за ним йде вагінальний, а потім оральний секс. Інтим без проникнення має найменші, втім, не нульові ризики.

Зменшити ризик усіх інфекцій можна, якщо:

  • використовувати презервативи для всіх типів проникаючого сексу

  • займатись сексом без проникнення

  • проводити тестування на ІПСШ перед сексом із новою людиною

  • зменшення кількості партнерів

  • вакцинація проти деяких інфекцій

Жодна форма статевого контакту не позбавлена ризику передачі ІПСШ. Найменший ризик несе непроникаючий контакт (тертя тіла, взаємна мастурбація без проникнення). Навіть поцілунок не має “нульової позначки” - через нього може передаватися герпес, сифіліс і гепатит B.

Міти про безпечний секс

На Pharmeasy розповіли про міти навколо безпечного сексу. І часто ви навіть не уявляємо, скільки неправдивої, неперевіреної та упередженої інформації ми можемо тримати в голові і валідувати для себе як правдиву.

Планування сексу псує настрій

Це неправда; в більшості випадків планування, навпаки, створює очікування. Іноді запланований секс стає ще приємнішим. Ми розповідали, чому планування - друг хорошого сексу .

Ви можете визначити, чи є у когось ІПСШ

Чимало захворювань не мають видимих симптомів, особливо на перших етапах розвитку. Люди можуть приховувати той факт, що вони хворіють, або й узагалі не знати про це. Щоб убезпечити себе, найкраще носити презервативи та практикувати безпечний секс.

Безпечним сексом займаються ті, хто вже хворий

Це ще один міф, на який варто звернути увагу. Пам’ятайте, що безпечний секс практикують для кращого сексуального здоров’я один одного. У більшості випадків це усуває елемент невизначеності, що робить секс кращим.

Гомосексуали не хворіють на ІПСШ

ЛГБТ+ люди так само вразливі до хвороб, як і інші. Вибір статі не впливає на захист від захворювань, що передаються статевим шляхом.

Оральні контрацептиви роблять секс безпечним

Таблетки - це засіб контрацепції, вони не дають завагітніти. І ніяк не захищають від ІПСШ.

Купувати презервативи соромно

Якщо ви відчуваєте збентеження, купуючи презервативи в аптеці, просто купуйте їх деінде. Їх можна замовити в Інтернеті, купити в торгових автоматах, або навіть отримати безкоштовно через соціальні програми.

Як займатись сексом безпечно

Захист повинен бути під рукою. Тримайте презервативи біля ліжка, у сумці тощо - так, щоб ними можна було скористатися, не шукаючи їх.

Якщо ви або ваш партнер наполягає на думці, що презервативи знижують сексуальне задоволення, можливо, неправильно підібраний розмір. Ми розповідали, як його визначити . Нанесіть на кінчик презерватива краплю лубриканту на водній основі.

Уникайте сексу під дією алкоголю та речовин. Вплив на свідомість може пригнічувати наше логічне мислення та впливає на імпульсивність рішень.

Якщо ви страждаєте на ІПСШ, ви зобов’язані повідомити про це партнера до будь-якої інтимної взаємодії. Це забезпечить прозорість і спонукатиме вас обох до безпечного сексу.

Гарною практикою є на початку стосунків, до сексуальної взаємодії, разом пройти тест на ІПСШ. Ставтеся до цього не як до діяльності, яка змусить вас із партнером підозрювати один одного, а як до вияву поваги.

Якщо у вас був небезпечний секс

Є деякі кроки, які потрібно зробити, якщо у вас був незахищений секс. Це дозволить зменшити ризики впливу на ваше здоров’я.

Прийміть екстрену контрацепцію. Це знизить ризик небажаної вагітності. Безпечний часовий пояс становить 72 години після незахищеного сексу.

Зверніться до медичного закладу та пройдіть перевірку на будь-які ЗПСШ. Через деякий час аналізи потрібно буде повторити - це пов’язано з тривалістю інкубаційного періоду різних видів інфекцій.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Найнадійніший спосіб захистити себе – це перевірити себе та свого партнера. А єдиний спосіб ніколи не бути у зоні ризику - це не займатися будь-яким видом інтимної статевої активності. Отже, використовувати презервативи та практикувати безпечну поведінку є єдиним способом залишатися сексуально безпечним. Також ми розповідали, які міти існують щодо мастурбації .