“У тебе просто мужика нормального не було”, або Найпопулярніші упередження щодо асексуальності

Секс
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Тиждень видимості та обізнаності про асексуальних людей проходить щороку в останній тиждень жовтня. Ми детально розповідали про асексуальність та її види . Тепер поговоримо про деякі з найбільших упереджень щодо асексуальності.

У суспільстві дуже багато уваги приділяється сексу та коханню. Ними просякнуті культура, як вузька так і масова, традиції, навколо них обертаються розмови з друзями. А люди, які не розділяють цієї масової істерії, часто стикаються з упередженнями.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Міт № 1: “Це у тебе мужика номального не було”

Асексуалом вважається людина, яка або зовсім не відчуває статевого потягу до інших людей, або цей потяг у неї на дуже низькому рівні. Загалом же асексуальність - це спектр. Зокрема і через це асексуали часто “невидимі” в масовій культурі.

Навіть коли про асексуальність почали говорити, вона все ще мала ярлик відхилення. Приміром, асексуалки, (як і лесбійки) стикаються з коментарями на кшталт “це у тебе мужика нормального не було”. Але загалом це упередження, з яким стикаються більшість асексуалів, незалежно від їхньої статі та гендерної ідентичности.

Асексуальність залишалася у тіні, на відміну навіть від гомосексуальності. Представників останньої хоча й переслідували, але визнавали їхнє існування.

Але сучасні дослідження свідчать, що асексуальність реальна і є частиною норми. Асексуальність не пов’язана ні з розладами поведінки, ні з рівнем гормонів. Це все ще рідкісне явище. Дослідники сходяться на тому, що таких людей 1% або менше.

Міт № 2: Асексуали ніколи не займаються сексом і не вступають в стосунки

Це теж упередження. Асексуальність - не целібат. Рівень сексуальної активності асексуалів індивідуальний і залежить від кожної окремої людини. Деякі асексуали можуть вступати у статеві стосунки з іншими людьми. Для інших будь-який сексуальний досвід залишається неприємним чи неприйнятним.

Також частина асексуалів мастурбує, навіть не маючи статевого потягу. Цю тему детальніше розглянули на “Вперше” . На перший погляд, той факт, що асексуали мастурбують, може здатись суперечливим. Але все лише через те, що ми звикли пов’язувати мастурбацію із сексом. Однак, все впирається в те, на кого спрямоване сексуальне бажання. А асексуальні люди можуть мати сексуальні фантазії, не маючи статевого потягу. А можуть і не мати. Це все - просто частина асексуального спектру.

А ще асексуали можуть мати суто романтичні почуття до людини, але не мати статевого потягу. І це теж може бути складовою стосунків.

Міт № 3: Асексуал = аромантик

Це третє велике упередження. Аромантики - це люди, які не здатні закохуватися. Ми розповідали про це детальніше . На відміну від асексуалів, які, навпаки, переважно не займаються сексом, аромантики можуть мати статевий потяг та насолоджуватися сексом, проте це інтим без романтичної складової.

Деякі асексуали є аромантиками, але асексуальність не означає автоматичну аромантичність. Крім того, люди будь-якої сексуальної орієнтації можуть ідентифікувати себе як аромантики.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Досвід асексуалів – дуже різний. Потрібно просто прийняти, що є люди, для яких секс не займає таку вагому частину життя, як для інших. Також ми розповідали про особливості сексу під час менопаузи .