Перший секс після поранення: дорожня карта для військових

Секс
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Через вторгнення росії в Україну значна частина українців та українок взяли до рук зброю та стали на захист суверенітету та територіальної цілісності держави. І це накладає величезний відбиток на усі сфери життя, в тому числі і на сексуальну. Ми розповідали про особливості сексу після поранення . Тепер розповідаємо докладно про те, як змінюється сексуальне життя після поранення.

Про це для проєкту Resex розповів Олександр Яцина - відомий лікар-уролог та доктор медичних наук. Він ґрунтовно висвітлив питання, які можуть виникати у людей з різними типами поранень перед першим сексом.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

За даними військовий медиків та психологів, понад 30% військових, повертаючись додому, мають розлади в сексуальному житті. Звісно, все залежить від виду та об’єму травми, але варто розуміти, що повернення до статевого життя після поранення - це процес. І він може бути тривалим: може знадобитись певний час, зусилля та залучення спеціалістів.

Бойова травма може бути різною. Це обшир від забоїв, контузій та відкритих поранень до значних травм, які призводять до ампутації кінцівки, ураження геніталій або навіть їх втрати.

Сучасна медицина може допомогти відновити статеву функцію на будь-якому рівні пошкодження, просто в деяких випадках це потребує набагато більше часу, - зазначає лікар.

У випадках, якщо травма була пов’язана з втратою кінцівки чи пораненням обличчя, можуть виникнути проблеми психологічного характеру. Це відбувається через несприйняття свого тіла, сором тощо. У деяких випадках доречним буде залучення до терапії психолога, причому важливо, щоб партнер також пройшов курс терапії та консультацій.

Якщо травма спричинила ураження та/чи ампутацію геніталій, пошкодження іннервації  та цілісності тазового дна, цей стан можливо реабілітувати. Цим займаються пластичні та реконструктивні хірурги. Після оперативного втручання лікарі можуть призначати також додаткові заходи з відновлення сексуальної функції. Це може бути медикаментозна терапія, лазерна терапія, масажі тощо.

Якщо травма призвела до втрати статевого члена, у кілька етапів проходить оперативне втручання. Медики формують шкірний лоскут, а потім встановлюють протез, який повністю імітує як функціональну, так і естетичну функцію справжнього статевого члена. В разі втрати або пошкодження яєчок чи мошонки теж проводять операції з їхнього відновлення, але вони направлені лише на естетичне відновлення.

Отже, повернутись до повноцінного статевого життя можна, але це займе певний час та зусилля. Після операції та реабілітації можуть бути застосовані хірургічні та фізіотерапевтичні методики для повернення чутливості.

Експерт радить звернутися до лікаря та запитати, які він бачить можливі методи корекції та відновлення. Можливо, варто поспілкуватись з кількома спеціалістами - це допоможе зібрати ширшу та детальнішу інформацію з приводу вибору методу корекції.

Існують програми для військових, адже подібні оперативні втручання можуть бути досить дороговартісними. Саме лікар зможе детально розповісти про підготовку, саме хірургічне втручання, та кроки для реабілітації.

Травма без залучення геніталій

В умовах бойових дій, майже всі військові стикаються з неналежною гігієною. Це постійне переохолодження, відсутність можливості змінити спідню білизну та прийняти душ тощо. В моменті ви можете не звертати на це уваги, і це зрозуміло - адже пріоритети інші. Але ці фактори можуть боляче вдарити по репродуктивному здоров’ю. Щоб підготуватись до першого сексу, лікар радить чоловікам зробити прості обстеження. Вони бажані, навіть якщо травма була без залучення безпосередньо геніталій:

  • Ультразвукове обстеження простати (через постійне переохолодження може виникнути запалення, яке ніяк не проявляється і не турбує вас).

  • Бактеріологічний посів еякуляту (сперми).

  • Урологічний мазок.

  • Бактеріологічний посів сечі з антибіотикограмою.

Також за необхідності або вашого бажання, можлива консультація психолога, андролога, сексолога. Ці спеціалісти можуть допомогти, якщо присутні певні страхи перед першим сексом після поранення. На прийом можна прийти з партнеркою.

Пам’ятайте - лікар на вашому боці, і він хоче вам допомогти. Тому не варто соромитись ставити будь-які запитання. Експерт наголошує - майже будь-яку проблему можна вирішити: за допомогою ліків, препаратів і вітамінних комплексів, що допоможуть вам повернутися до активного статевого життя.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Resex - це проєкт платформи Veteran Hub, який створили для висвітлення проблеми повернення до сексуального життя військовослужбовців. Ми розповідали докладно про проєкт та те, чому про нього важливо знати.