Секс уві сні, або Що таке сексомнія

Секс
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали про те, як планувати секс . Тепер же поговоримо про таке явище, як сексомнію. Це сексуальна поведінка, яка є не лише незапланованою, а й несвідомою.

Сексомнія – це прояв у сплячої людини ненормальної сексуальної  активности. Про це на ютуб-каналі “Наукпопіл” розповіла науковиця Ольга Маслова, співавторка книги “Коли я нарешті висплюсь”.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Термін сексомнія створений за аналогією з “інсомнією”, що позначає безсоння. І це явище не про секс зі сплячою людиною, що є зґвалтуванням, адже спляча людина не може надати активну згоду на секс.

Як відбуваються епізоди? 

Людина в деякі фази свого сну може проявляти певну нетипову сексуальну поведінку. У більшості випадків вона не буде пам’ятати про це вранці.

Це може бути якесь раптове приставання до людини, яка лежить поруч, і яка не розуміє, це людина прокинулась і свідомо проявляє якусь активність, чи ні. Це також може бути щось, направлене на своє тіло, незалежно від того, є поруч партнер чи ні, - пояснила науковиця.

Ці випадки пов’язані із мовною та руховою активністю під час сну. Але дослідити їх складно, адже виміряти всі параметри можливо лише під час сну в лабораторії з великою кількістю датчиків. А це не комфортні умови, тому дуже низький шанс, що під час сну в лабораторії станеться епізод сексомнії.

сексуальна поведінка під час сну
Така поведінка завжди несвідома

Вчені з Саудівської Аравії досліжували кілька випадків . Один із чотирьох пацієнтів мав спогад про подію. Науковці дійшли до висновку, що цей стан вимагає діагностичного розгляду як аномальна сексуальна поведінка, пов’язана зі сном.

Канадські вчені задокументували та описали 11 пацієнтів з виразною поведінкою сексуального характеру під час сну. Дослідники ставлять запитання, чи є сексомнія новим видом парасомнії.

Зокрема, є як спільні риси з лунатизмом, так і відмінні. У висновку цього дослідження йдеться про важливу річ, а саме те, що пацієнтів з сексомнією було виявлено лише після того, як їм поставили конкретні запитання. А отже, ця поведінка може бути більш поширеною, ніж вважалося раніше.

На Bit.ua розповіли про групи підвищеного ризику, з якими можуть траплятися епізоди сексомнії. Це люди, які страждають на порушення сну, вживають певні ліки, алкоголь або наркотики та/або перебувають у хронічному стресі.

Всі сходяться у тому, що це - розлад, який потребує лікування, призначеного спеціалістом. Лікування може включати зміну способу життя, ліки за рецептом та CPAP (постійний позитивний тиск у дихальних шляхах), якщо окрім сексомнії спостерігається ще й апное. Нелегко може бути як людині, яка страждає на сексомнію, так і його чи її партнеру чи партнерці.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У будь-якому випадку, не треба боятися говорити зі своїм партнером, як і звертатися до лікарів. Також ми розповідали, як заняття любов’ю впливають на тривалість життя .