ЛГБТК+ спектр в усіх проявах: які бувають орієнтації та що важливо про них знати

Секс
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Сексуальна орієнтація — це один із компонентів людської сексуальності, який визначає те, хто приваблює людину сексуально, емоційно та романтично. Крім гетеросексуальності та гомосексуальності існують й інші види сексуальної орієнтації. У них ми й розберемося.

Усі орієнтації та їх значення: короткий лікнеп

Сексуальні орієнтації — це не те питання, в якому можна легко і швидко розібратися. Наприклад, раніше вважалося, що сексуальна орієнтація суворо залежить від статі партнера, який приваблює людину. Та й термінологія, яка використовується для опису сексуальної орієнтації, згодом змінилася, пише verywellmind.com .

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Сексуальні орієнтації чи переваги: як правильно

Зазначимо, що раніше крім терміна "сексуальна орієнтація" використовувався і термін "сексуальні переваги", але він не передає всього сенсу орієнтації і навіть спотворює його. Річ у тому, що сексуальні уподобання мають на увазі, що людина сама вибирає, хто її приваблює сексуально. Але сексуальна орієнтація — це не вибір, це просто те, ким є людина.

Більшість людей думають, що сексуальна орієнтація зводиться до одного: сексуального потягу. І це, звичайно, велика частина! Але йдеться також про те, з ким людина зацікавлена в інтимних емоційних відносинах. Це може означати секс, але іноді секс взагалі не мається на увазі.

Види орієнтацій

ЛГБТК+ спектр в усіх проявах: які бувають орієнтації та що важливо про них знати - фото №1

Раніше було прийнято вважати, що орієнтацій всього три: гетеро, гомо та бі сексуальність. Але настав час визнати — ці категорії надто обмежені, а сексуальна орієнтація — це цілий спектр. Наприклад, деякі люди відзначають, що їхня орієнтація змінилася протягом життя, а інші зовсім не хочуть вішати на себе ярлик будь-якої орієнтації.

Але давайте все ж таки розберемося які є орієнтації. Список, який наведений нижче, насправді можна розширити і доповнити, ми перерахували тільки найпоширеніші види орієнтації людей:

Гетеросексуальність: сексуальний, романтичний та емоційний потяг до людей протилежної статі.

Гомосексуальність: сексуальний, романтичний та емоційний потяг до людей тієї ж статі.

Бісексуальність: сексуальний, романтичний та емоційний потяг як до людей своєї, так і протилежної статі.

Асексуальність: представники цього орієнтацій практично не зацікавлені в сексі з іншими людьми. При цьому асексуальність не означає, що людина не зацікавлена у близьких чи інтимних відносинах.

Аромантичність: аромантики не відчувають романтичних почуттів до людей будь-якої статі. При цьому не всі аромантики асексуали і навпаки.

Демісексуальність: сексуальний потяг лише до того, з ким людина відчуває глибокий емоційний зв'язок. Люди, які ідентифікують себе як демісексуали, можуть ідентифікувати себе як гетеросексуали, геї, лесбіянки, бісексуали, пансексуали та інші.

Пансексуальність: вид орієнтації, у якому сексуальний потяг не обмежується статтю чи гендерною бінарністю. Деякі люди також панромантичні, тобто їхні романтичні почуття не обмежуються статтю чи ґендером.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Розуміння своєї сексуальної орієнтації може зайняти все життя. Багато людей знають, яка їхня сексуальна орієнтація, у дуже молодому віці, іншим потрібно більше часу, щоб зрозуміти свої почуття. Адже терміни та процес розуміння сексуальної орієнтації є унікальними для кожної людини.

Раніше ми розповідали про комікс " Мій лесбійський досвід самотності ". Головна героїня автобіографічної манги розповідає у тому, як дійшла усвідомлення своєї орієнтації.