Асексуал – це: простими словами пояснюємо, хто такі люди, для яких романтика важливіша за секс

Секс
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Ми вже якось розбиралися з тим, хто такий сапіосексуал . Тепер настав час розібратися з тим, хто такий асексуал. Простими словами (а іноді не дуже) редакція Хочу пояснює, що таке асексуальність і чому це нормально.

Що таке асексуальність?

Термін асексуал застосовується до людини, яка практично не відчуває сексуального потягу до людей будь-якої статі. Важливо, що сексуальний потяг і романтичний потяг — дві різні речі; хоча в суспільстві їх часто змішують як дві частини одного цілого, зазначає clevelandclinic.org.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Сексуальний потяг можна визначити як бажання інтимно торкнутися іншої людини. Люди можуть відчувати сексуальний потяг до когось, навіть не відчуваючи романтичних почуттів.

А романтичний потяг можна визначити як бажання мати глибокий, ніжний зв'язок із кимось. Романтичний потяг може існувати без сексуального підтексту і заснований виключно на встановленні тісної емоційної прихильності.

Крім того, існує естетичний потяг, який можна визначити як оцінку чиєїсь краси чи зовнішності без сексуального чи романтичного потягу.

Асексуал – це: простими словами пояснюємо, хто такі люди, для яких романтика важливіша за секс - фото №1

Люди, що ідентифікують себе як асексуали, можуть відчувати підвищений рівень романтичного або естетичного потягу, але практично не відчувати сексуального потягу до людей у своєму житті.

Той, хто ідентифікує себе як асексуал, може займатися сексом, наприклад, щоб показати свою турботу, а не тому, що йому це необхідно.

Асексуал це не людина, яка втратила лібідо. І тим більше буде помилкою думати, що асексуальність сама собою є захворюванням, яке можна вилікувати. Крім того, є небезпечне припущення, що хтось може ідентифікувати себе як асексуал, тому що він пережив якусь сексуальну травму чи фізичне насильство. Але лікарка Джина Роудс зазначає, що ці помилки, як правило, не відповідають дійсності і можуть бути дуже шкідливими.

Зв'язування асексуальності із травмою справді шкідливе, бо для багатьох людей це процес відкриття, а не те, що їм нав'язали. Припущення про те, що чия ідентичність є результатом травми, справді може позбавити людину свободи вибору, особливо коли ми живемо в суспільстві, яке дійсно цінує сексуальний та романтичний потяг,

- пояснює вона.

На відміну від безшлюбності чи помірності, які є тимчасовими рішеннями, заснованими на обставинах чи переконаннях людини, асексуальність – це орієнтація, ідентичність та стан буття. Це не є вибір.

Асексуал: види асексуальності

Асексуал – це: простими словами пояснюємо, хто такі люди, для яких романтика важливіша за секс - фото №2

Асексуальність можна поділити на види. Всі види асексуалів назвати складно, але можна виділити деякі найчастіше зустрічаються.

Ацефлюкс

Ацефлюкс - людина, чия орієнтація змінюється з часом, але зазвичай залишається в асексуальному спектрі.

Асексуальність може з часом змінитися, оскільки люди краще впізнають себе і отримують краще уявлення про те, як виглядають стосунки,

— каже докторка Роудс.

Демісексуал

Демісексуал може знайти когось сексуально привабливим лише в тому випадку, якщо у нього виник емоційний чи романтичний зв'язок. Без цього вони не відчувають сексуального потягу. Багато людей, що ідентифікують себе як демісексуали, можуть утримуватися від участі в сексуальній активності доти, доки у них не розвинеться емоційний та романтичний зв'язок.

Фрайсексуал

Фрайсексуал може спочатку відчувати до когось сексуальний потяг, який згасає у міру розвитку емоційного зв'язку. Цю ідентичність можна як протилежність демісексуальності.

Грейсексуал

Оскільки асексуальність є спектром, сірі люди потрапляють у ту сіру зону, яка існує між бажанням і небажанням сексуальної активності.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Літосексуал

Літосексуал може відчувати сексуальний потяг до інших, але не хоче, щоб на ці почуття відповідали взаємністю. Йому може бути некомфортно при думці про те, що хтось знаходить його сексуально привабливим. А якщо літосексуал відчує взаємність, може втратити почуття сексуального потягу.

Раніше ми пояснювали, що таке газлайтінг . Хоча слово і може здатися гарним, це назва для абсолютно негарних дій.