Пансексуальність та бісексуальність — в чому різниця?

Секс
939
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Ми вже розповідали про те, хто такий пансексуал і згадували, що людей цієї орієнтації часто плутають із бісексуалами. Настав час розібратися в тому, чим відрізняється пансексуал від бісексуала.

Пансексуал та бі: відмінності

Чим пансексуал відрізняється від бі? Перших залучають люди незалежно від ґендера, тоді як другі відчувають потяг до двох ґендерів, пояснює garconofficial.com. Спробуємо пояснити це простішими словами.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Пансексуальність та бісексуальність — в чому різниця? - фото №1

Бісексуальність - це потяг до двох ґендерів

Бісексуальність - орієнтація, що характеризується потягом до двох статей. Люди, що ідентифікують себе як бісексуали, відкриті для формування романтичних, емоційних чи сексуальних зв'язків із людьми як своєї, так і протилежної статі.

Важливо, що бісексуальність не обов'язково означає рівний потяг до обох статей; це просто означає можливість потягу до більш ніж однієї статі.

Бісексуальність - це потенційна можливість відчувати потяг, романтичний та/або сексуальний, до людей більш ніж однієї статі та/або статі, не обов'язково одночасно, не обов'язково однаковим чином і не обов'язково однаковою мірою,

— пояснює бісексуальна активістка Робін Окс.

Пансексуальність - це потяг за межами гендеру

Пансексуальність - це термін, який став відомим останніми роками, хоча його коріння можна простежити до середини 20-го століття. Сам термін походить від грецького префікса "пан", який перекладається як "все". Пансексуали можуть відчувати емоційний, романтичний чи сексуальний потяг до людей будь-якої гендерної ідентичності. Сюди входять, крім іншого, цисгендери, трансгендери, гендерквіри, агендери, гендерфлюїдні та небінарні особи.

Відомі пансексуали та бісексуали

Пансексуальність та бісексуальність — в чому різниця? - фото №2

Підвищенню видимості та сприйняття бі та пансексуалів у суспільстві сприяли камінг аути світових зірок. Наприклад, Майлі Сайрус та Жанель Моне відкрито ідентифікували себе як пансексуали, а Брендан Урі та Кара Делевінь заявили про свою бісексуальну орієнтацію.

То в чому ж різниця?

Відмінний чинник між бі та пансексуалом полягає у визнанні статі. У той час як пансексуали можуть не розглядати стать як визначальний фактор привабливості (часто їх називають ґендерною сліпотою), бісексуали можуть мати переваги до певних ґендерів.

Ще одна відмінність полягає у тому, як гендер сприймається цих орієнтаціях. У бісексуальності підлогу грає роль привабливості, тоді як і пансексуальності стать не є визначальним чинником. Пансексуальних людей часто залучають унікальні якості, особистість та зв'язки людини незалежно від традиційних гендерних норм.

Пансексуальність та бісексуальність — в чому різниця? - фото №3

Чим схожі пансексуал та бісексуал?

І пансексуальність, і бісексуальність мають властивість мінливості. Люди з такою орієнтацією можуть згодом зазнавати змін у своїх потягах. Важливо пам'ятати, що сексуальна орієнтація індивідуальна і може різнитися в різних людей, незалежно від цього, як вони самі себе називають.

Пансексуал та бісексуал: питання-відповідь

► Чи може людина бути одночасно пансексуалом та бісексуалом?

Так, деякі люди ідентифікують себе як пансексуали, так і бісексуали, підкреслюючи мінливість та складність сексуальної орієнтації.

► Чи пансексуальність і бісексуальність є просто тенденціями?

Ні, це дійсні та давно визнані сексуальні орієнтації, які існували протягом поколінь.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

► Чи може трансгендер бути бісексуалом?

Абсолютно так. Трансгендери можуть ідентифікувати себе з будь-якою сексуальною орієнтацією, включаючи бісексуальність. Оскільки сексуальна орієнтація стосується сексуального чи романтичного потягу людини, а гендерна ідентичність пов'язана з тим, як люди сприймають себе з погляду статі, трансгендери можуть ідентифікувати себе як бісексуали.

Раніше ми писали, хто такий аромантик . Представники цього спектру не завжди пов'язують сексуальний та романтичний потяг.