Як це — бути пансексуалом? Розповідаємо про орієнтацію простими словами

Секс
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

З'являється все більше термінів, які позначають емоції та переживання квір-людей, і людині, яка не занурена в культуру ЛГБТК+ або квір-спільнота, може бути складно розпізнати деякі сексуальні орієнтації та гендерні ідентичності. Одним із таких термінів є пансексуал. Редакція Хочу розповідати хто такий пансексуал простими словами.

Що таке пансексуальність?

Пансексуальність – це сексуальна орієнтація. Пансексуал — це людина, яку залучають інші люди, незалежно від їхньої гендерної ідентичності. Пансексуалів можуть залучати жінки, чоловіки та інші люди, які не потрапляють до гендерної бінарності. Пансексуальність може включати сексуальний, романтичний чи емоційний потяг, пояснює queerintheworld.com.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Люди іноді використовують пансексуальність і омнісексуальність як синоніми, але вони не означають те саме. Найбільш істотною відмінністю між цими двома термінами є визнання статі. Більшість пансексуальних людей приваблюють інші люди незалежно від їхньої статі. Омнісексуальні люди можуть розглядати стать як частину привабливості.

Пансексуали стикаються зі стиранням сексуальної ідентичності. Це зазвичай відбувається, коли їхня сексуальна ідентичність визначається на основі поточних відносин. Наприклад, якщо жінка-пансексуал зустрічається з іншою жінкою-пансексуалом, це не обов'язково означає, що вони є лесбіянкою. Попередні стосунки цієї жінки могли бути з трансгендером, чоловіком чи кимось, хто був агендерним або гендерфлюїдним.

Орієнтація пансексуал у ЛГБТК+ спільноті

Як це — бути пансексуалом? Розповідаємо про орієнтацію простими словами - фото №1

У ЛГБТК+ у спільноті пансексуали мають свій прапор. Він був створений у 2010 році і покликаний відображати відмінності між пансексуальною та бісексуальною ідентичністю.

Пансексуальний прапор має три окремі смуги. Верхній – лососево-рожевий, наступний – канарково-жовтий, а нижній – яскраво-синій. Ці три кольори представляють різні ґендерні групи, які можуть залучати пансексуальних людей.

Пансексуали: міфи про орієнтацію

Вище ми розповіли, що означає пансексуал, тепер настав час розвіяти кілька міфів про цю орієнтацію.

Пансексуальність – це гендерна ідентичність

Можна почути, що люди вкладають у слово пансексуал значення гендерної ідентичності. Але гендерна ідентичність і сексуальна орієнтація — не те саме. Пансексуальність та пангендерність – різні речі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Пансексуальність не обов'язково означає поліаморію

Той факт, що пансексуали відчувають потяг до всіх ґендерів, не робить їх поліаморними. Хоча деякі з них можуть перебувати у поліаморних відносинах, але цей вибір не обумовлений орієнтацією.

Раніше ми розповідали про те, хто такий ароматик . Аромантичний спектр іноді включають до розширеної абревіатури ЛГБТ-спільноти — LGBTQIA+, в якій буква "А" означає асексуальний або аромантичний.