Ведмежа послуга професора Фройда, або Чи існує насправді вагінальний оргазм?

Секс
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали про єдиний спосіб розпізнати жіночий оргазм . Зараз все частіше культура розмов про секс передбачає уникання диференціації оргазмів у людей з жіночими геніталіями. Хоча ще кілька років тому статті в медіа заголовками кричали нам про мінімум 15 видів жіночих оргазмів, включаючи, вибачте, “спортивний” та “сосковий”.

Спробуємо розібратися, який оргазм справжній. А також що таке цей загадковий вагінальний оргазм, і звідки він взявся.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Що таке оргазм?

Зазвичай оргазм визначають як серію ритмічних скорочень м'язів статевих органів з наступним розслабленням. У чоловіків він зазвичай супроводжується виділенням сперми. У людини, що має жіночі статеві органи момент оргазму більш непомітний.

Жіночий оргазм може виникнути в результаті стимуляції клітора, вагіни, сосків або інших ерогенних зон. Часто діє поєднання факторів. Іноді оргазм може відбуватися навіть без будь-якої сексуальної стимуляції.

Чи існує насправді вагінальний оргазм? 

Коротка відповідь - Ні. Але давайте розбиратися. 

Хоча деякі жінки відчувають оргазм при вагінальному проникненні під час сексу, більшість жінок відчувають оргазм лише під час стимуляції клітора. так званий “вагінальний оргазм” - це лише наслідок нереалістичних очікувань, породжених різницею в тому, як чоловіки та жінки відчувають оргазм.

Піхва сама по собі не має анатомічної структури, яка могла б викликати оргазм. На відміну від клітора.

І це зовсім не невинне упередження. Деякі жінки мають сексуальні розлади на основі “міфу”, що вони можуть досягати оргазму лише через пенетрацію.

І це не єдиний мінус. Перш за все, є ймовірність того, що жіноча сексуальна дисфункція, коли жінка не може досягти оргазму, може взагалі такою не бути, якщо проблема є лише з проникаючим сексом. Також чоловіки, яким здається, що у них є проблеми з передчасною еякуляцією, насправді можуть не знати, що їх партнерка просто не кінчає через проникаючий секс.

Дослідження провели італійські вчені. Вони виявили, що не існує анатомічного підгрунтя для так званого “кліторально-уретро-вагінального комплексу”, який пов’язують з ідеєю точки G. І щодо останньої, до речі, обгрунтування її існування теж немає. І, з такої точки зору, ця загадкова точка - лише велика частина міту про вагінальний оргазм.

Вагіна не має анатомічного зв'язку з клітором. Жіноча еректильна тканина, що і відповідає за оргазм, складається з клітора та його вестибулярних цибулин, проміжної частини тіла, малих статевих губ і губчатого тіла (жіночої уретри).

Тож звідки взялась ідея про “вагільний оргазм”?

Це була частина теорії Зигмунда Фройда. Вагінальний оргазм, якого досягають через статевий акт, він вважав сексуальною реакцією “зрілих” жінок,  на відміну від кліторального оргазму, який він називав ознакою інфантильності. Зараз ми бачимо, що основи під цими уявленнями немає, і взагалі, від 19 століття, в парадигмі якого жив і працював Фройд, наукове уявлення сильно просунулось.

Тож що таке “справжній оргазм”?

Лікарка Елізабет Боскі для Verywellhealth наголошує, що який би оргазм не відчувала жінка - це цілком нормально. І відчувати його через проникнення, і не відчувати - теж нормально.

Оргазм — приємне зняття сексуальної напруги — викликається різними видами сексуальної стимуляції. Кожен відчуває оргазм по-своєму. Те, що стимулює оргазм, залежить від людини. Це може навіть змінюватися день у день або з різними партнерами, - наголошує експертка.

Не всі жінки відчувають вагінальний оргазм. Одне дослідження показало, що лише 6% жінок можуть досягти оргазму лише за допомогою вагінальної стимуляції, і менше половини всіх жінок відчувають оргазм майже кожного разу під час сексу. Більше того, більшості жінок, які досягають оргазму під час вагінального проникнення, також потрібна стимуляція клітора.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Отже, оргазм від проникнення, попри упередження, якими він обріс, не є більш нормальним чи кращим, ніж будь-який інший оргазм. А клітор все ще залишається страхітливо недослідженим. Лише недавно вчені спростували ще одну наукову хибу щодо нього, яку багато хто досі вважає істиною.