Вібратори проти чутливості: великий міт про мастурбацію, або “Вбивця оргазмів”

Секс
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали про переваги і фішки жіночої мастурбації . Нерідко це процес, в якому беруть участь секс-іграшки. Річ піде про одне поширене упередження щодо цяцьок, яке полягає у тому, що буцімто часте використання секс-іграшок призводить до втрати жінкою чутливості.

Кілька років тому навіть з’явився термін “синдром неживої піхви”. Звучить страшно, еге ж? Але без паніки: немає жодних медичних підстав стверджувати, що таке захворювання існує насправді.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Так званий “синдром неживої піхви”

Малось на увазі заніміння внаслідок частого користування вібратором. Про це для BBC розповіла Речниця Королівського коледжу акушерства й гінекології доктор Лейла Фродшем. За її словами, жодної “втрати чутливості” не існує:

Якщо ви можете досягти оргазму лише в одній позі, користуючись однією секс-іграшкою чи своєю рукою і вас це цілком задовольняє, то переживати нема про що. Але багато пацієнтів - чоловіків і жінок - кажуть мені, що їм би хотілося пережити оргазм в інший спосіб, але вони не можуть. Вони відчувають, що їхнє статеве життя стає шаблонним, бо щоразу доводиться повертатися до однієї пози та відчуття.

Вібратори, як і більшість секс-іграшок, працюють за рахунок частоти й амплітуди. Вони швидко й інтенсивно стимулюють клітор. Таким чином, збудження відбувається значно швидше, ніж іншими методами.

Немає жодних клінічних підтверджень того, що користування ними призводить до зниження чутливості чи будь-якої фізичної “залежності”, - пояснила експертка.

Що відбувається насправді?

Людина звикає до одного виду стимуляції. Це легко простежити, дивлячись на чоловіків, які часто мастурбують “в ручному режимі”. Може статися, що їм важко досягнути оргазму під час сексу з партнеркою - просто відчуття зовсім інші порівняно з тими, до яких вони звикли.

Так само і в жінки, яка постійно користується тим самим вібратором: тіло звикає до одного відчуття, тож для нових потрібно більше часу (якщо вони взагалі виникнуть), - каже доктор Фродшем.

Якщо це сталося, потрібно просто змінити вид стимуляції. Докторка рекомендує впродовж шести тижнів знайомити своє тіло з іншими відчуттями. Можна взяти іншу іграшку, або знизити чутливість тієї, що у вас є, або й взагалі на деякий час відмовитись.

І, звісно ж, немає жодних доказів того, що використання вібратора чи іншого стимулятора може пошкодити нерви клітора або зменшити його чутливість. Але упередження таке є.

Звідки взявся міт про “вбивство оргазму”?

Є кілька причин. Зокрема, часто з віком жінка для досягнення оргазму потребує більш інтенсивної стимуляції ніж та, до якої вона звикла. Це природна зміна в організмі, але жінки, що використовують цяцьки, дарма пов’язують ці два фактори.

Деякі жінки відчувають від вібратора короткочасний ефект. Клітор має більше 7 тисяч нервових закінчень. Тому його оніміння може викликати будь-яка тривала стимуляція. Але це не має нічого спільного з пошкодженням нервів. Просто дайте вашому мозку і нервовим закінченням відпочити.

Про подібний ефект для “Вечора” пише авторка каналу “Ці б***ські історії” Пані М. Вона підмітила, що при тривалій або частій стимуляції однаковим чином тіло “звикає” до виду стимуляції. Не забувайте, що девайси є допоміжними пристроями, які допомагають отримати додаткову стимуляцію, додати яскравості оргазмам чи переживанням.

Психотерапевтка Ольга Хайдукова порівнює ефект тимчасової “втрати чутливості” з емоційним перевантаженням. І там справді багато спільного:

Якщо емоцій забагато, наша психіка реагує на це анестезією. Так і з стимуляцією – якщо її надто багато чи вона надто сильна, організм просто відключає чутливість на деякий час. Якщо ви зупинитесь, а потім понизите стимуляцію, все повернеться, - каже експертка.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Отже те, що після використання вібраторів секс з партнером не приноситиме задоволення - не бульше, ніж чергове упередження. Вібратор ніколи не замінить відчуття від сексу з коханою людиною. Але він може бути помічником у процесі. Ми розповідали, як включити секс-цяцьки в парний секс.