Життя без сентиментів: як це — бути аромантиком
Аромантик це людина, яка практично не відчуває романтичного потягу до інших і не має бажання вступати у романтичні стосунки. Але це ще не все. Редакція Хочу розповідає про те, хто такий ароматик і що це означає для стосунків.
Хто такий аромантік?
Аромантичність може трохи нагадувати асексуальність, але не варто плутати ці поняття. Іноді можна зустріти інформацію про те, що аромантик це ЛГБТ. Аромантичність дійсно іноді включають до розширеної абревіатури ЛГБТ-спільноти — LGBTQIA+, де буква "А" означає асексуальний або аромантичний.
Аромантичність – це спектр, що охоплює різні романтичні орієнтації, пояснює Medical News Today. При цьому ароматики можуть відчувати естетичний, чуттєвий і сексуальний потяг до інших людей.
Аромантизм як спектр
Аромантизм існує у широкому спектрі, а це означає, що у кожної аромантичної людини може бути унікальне визначення того, що для неї це означає. Аромантики можуть ідентифікувати себе як грейромантики, деміромантики, акойромантики та арофлюкси.
-
Грейромантик - людина, яка може відчувати романтичний потяг лише іноді або лише за певних обставин.
-
Деміромантик може відчувати романтичний потяг до іншої людини тільки після того, як у неї розвинеться значний емоційний зв'язок.
-
Акойромантик може відчувати романтичний потяг до іншої людини, яка зникає, якщо інша людина відповідає на цей потяг взаємністю.
-
Арофлюкс — людина, романтична орієнтація якої коливається між аромантичною та романтичною чи іноді перебуває за межами цього спектру.
Також існують ароматики, які можуть відчувати романтичний потяг до когось лише тоді, коли знають, що ці почуття взаємні.
Аромантик: ознаки
Видання mindbodygreen.com перерахувало ознаки аромантика. Це відсутність романтичного потягу, і платонічні почуття, та інші:
Відсутність романтичного потягу
Однією з основних ознак аромантика є те, що вони просто не вміють розвивати романтичну закоханість.
Асексуал не бачить себе щасливим у романтичних стосунках
Поки всі (ну тут ми трохи перебільшуємо) активно шукають "того самого" і мріють про ідеальне весілля та майбутніх дітей, аромантиків це зовсім не цікавить.
Секс для аромантика не завжди пов'язаний із романтикою
Аромантичність зовсім не означає, що людина не має сексуального бажання або вона утримується від сексуальної активності. Але аромантик може розглядати секс як щось пов'язане з романтикою.
У стосунках для них не важливий романтичний потяг
Аромантики добре розуміють інтелектуальне та соціальне значення романтичного потягу, але воно не резонує з тим, що вони відчувають.
Міфи про аромантиків
Орієнтація аромантик, як та інші орієнтації, часто оточена міфами та помилками.
Міф №1: Аромантик не відчуває кохання
Романтичний потяг — це не те саме, що любов. Люди, які не хочуть романтичних стосунків, все одно можуть відчувати кохання. Люди можуть любити свого партнера, сім'ю, друзів, дітей та свійських тварин.
Міф №2: У аромантиків немає стосунків
Відносини це не лише романтика. Тож небажання вступати у відносини не завжди є ознакою аромантичності.
Міф №3: Аромантичні люди виступають проти романтики
Кожен аромантика можуть бути різні почуття до романтичних стосунків. Хтось із них справді може відчувати відразу до проявів романтики, а хтось, навпаки, може бути сприятливо розташований.
Раніше ми розповідали про те, хто такі сапіосексуали. Це люди, для яких дуже важливим є інтелектуальний рівень розвитку партнера.