Люблять за розум, а не красу: хто такі сапіосексуали

Секс
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Сапіосексуали відчувають сексуальний потяг до людей із високим інтелектом. Саме цю якість у партнері вони ставлять вище за інших. І жінки, і чоловіки, і ЛГБТК+ і гетеросексуали можуть ідентифікувати себе як сапіосексуали.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Що таке сапіосексуальність?

Related video
Сапиосексуальность
Сапиосексуальность

Слово "сапіосексуал" походить від латинського кореня "sapien" ("мудрий") та "sexualis" ("сексуальний"). Саме слово ще досить нове, згідно зи словником Merriam-Webster, вперше воно було використане в 2004 році.

Сапіосексуальність - це тип сексуальності, який передбачає більший потяг до розуму людини, ніж до зовнішнього вигляду його тіла. Щоб відчути сексуальний потяг до іншої людини, сапіосексуал повинен спочатку відчути інтелектуальну стимуляцію. Це означає, що інтелект часто є першою якістю, на яку людина звертає увагу у потенційному партнері",

пояснює захисниця ментального здоров'я Кендіс Макдоу.

Сапіосексуальність неодноразово піддавалася критиці, багато хто вважає її ейблістською, класистською та європоцентричною. Цей тип сексуальності не враховує нейровідмінних людей, людей з обмеженими можливостями навчання та тих, хто не має доступу до формальних форм освіти, таких як університетські ступені.

Дехто розглядає сапіосексуальність як фетиш, особливо для інтелекту. Інші думають, що вона охоплює дві категорії: орієнтація і фетиш. Остаточне значення слова "сапіосексуальність" залежить від наміру людини, яка використовує це слово. Це може означати що завгодно, від загальної переваги розумних партнерів до типу пансексуальності, в якому інтелект переважає над усім і робить гендер недоречним",

вважає доктор медицини Ден Бреннан.

Ознаки сапіосексуальності

Сапиосексуальность
Сапиосексуальность

На те, що людина потрапляє до спектра сапіосексуальності, вказують такі ознаки:

  • любов до глибоких, інтелектуально стимулюючих розмов,

  • головним критерієм при виборі партнера є інтелект та кмітливість,

  • сапіосексуал може припинити зустрічатися з кимось, хто не стимулює його інтелектуально,

  • бажання поцілуватися чи зайнятися сексом із кимось після інтелектуальної розмови чи заняття,

  • потяг до емоційно інтелігентних людей,

  • місцем зустрічі буде скоріше музей, ніж бар чи клуб,

  • сапіосексуали віддають перевагу інтелекту привабливості.

Сапіосексуали та відносини

Ріаннон Джон, магістр сексології в Університеті Кертіна, вважає , що для сапіосексуалів розвиток почуттів до партнера може зайняти трохи більше часу, оскільки їм потрібен час, щоб вивчити інтелект свого потенційного партнера.

"Сапіосексуали та їхні партнери часто люблять разом займатися тим, що вони вважають розумово стимулюючим, наприклад, читати книги, вести глибокі інтелектуальні бесіди, дивитися документальні фільми і відвідувати музеї. Секс із сапіосексуалами може трохи відрізнятися, оскільки їм може знадобитися інтелекту, проте важливо пам'ятати, що, як і у випадку з іншими сексуальними орієнтаціями, сапіосексуальність існує по всьому спектру, і те, що може порушити одних людей, може не порушити інших”, – каже вона.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми говорили про те, хто такі лицеміри та як не стати одним із них . Для того, щоб допомогти собі позбутися цієї негативної риси характеру, варто дотримуватися простих порад.