Який рефрактерний період - “норма”? Скільки часу потрібно чоловіку для нових “подвигів” після оргазму

Секс
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

як збільшити рефрактерний період у чоловіків
Колаж Hochu.ua / Це популярний запит до сексологів та терапевтів

Що таке рефрактерний період та чи є можливість його скоротити

У матеріалі про те, з яких етапів складається оргазм , ми вже згадували про рефрактерний період. І, хоч він є як у жінок, так і у чоловіків, зазвичай про нього говорять саме в контексті чоловічого оргазму та відновлення ерекції.

Отже, рефрактерний період - це тимчасова втрата сексуального бажання та функції після оргазму, проміжок часу, протягом якого людина не реагує на статевий акт. Його тривалість може відрізнятися від однієї людини до іншої, причому нерідко без видимої причини, але основними визначниками називають вік людини, її біологічну стать та рівень звичного статевого потягу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Який рефрактерний період - нормальний?

Це популярне запитання, однак, через те, що реакції дуже індивідуальні і відрізняються за низкою чинників, прямої відповіді на нього немає. Дослідження 2019 року, опубліковане в Journal of Sexual Medicine вказує, що для чоловіків без сексуальної дисфункції в середньому рефрактерний період становить близько 106 хвилин. Чим чоловік молодший, тим цей період часу коротший, але з віком, як правило, поступово збільшується.

Як скоротити рефрактерний період?

Це популярний запит до сексологів та науковців від пар, що мають задовільне сексуальне життя, однак хотіли б частіше займатись сексом кілька разів підряд. Експертка, секс-терапевтка Луанна Коул Вестон для WebMD радить не зациклюватись на тривалості “періоду спокою”, а натомість провести його з користю.

Я вважаю, що витратити ще 40 хвилин на пестощі, поцілунки, масаж, притискання носа тощо – чудовий спосіб згаяти час. 
Луанна Коул Вестон

До того ж, пам’ятайте, що крім пенетрації, є й інші методи. Просто велетенський обшир можливостей для задоволення партнерки чи партнера - від орального сексу і до використання секс-іграшок.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

До речі, чи знали ви, що чоловіки теж можуть симулювати оргазм? Ми детально про це розповідали - як вони це роблять та з якою метою.