Небінарний секс: “золоте” правило інтиму і маленькі лайфхаки

Секс
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

чоловіки цілуються на фоні небінарного прапора
Секс і небінарність. Колаж: Хочу

Будь-який секс, який вам підходить - прекрасний

Гендерний спектр барвистий і різноманітний. Ми розповідали про це детальніше. 14 липня святкують Міжнародний день небінарних людей. Це гарний привід поговорити про них.

“Хочу” розповість, які є особливості сексу з небінарними людьми. Зокрема, є кілька порад, які допоможуть почувати себе більш впевненими і впоратися із можливою гендерною дисфорією. Вони стануть у пригоді як небінарним особам, так і їх партнерам.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:
Related video

Небінарні люди та їх ярлики

Небінарність - це коли розуміння своєї статі особою виходить за рамки ідентифікації як чоловіка чи жінки. Це частина “парасольки” трансгендерності. Загалом, термін “трансгендерний” стосується будь-кого, хто не є цисгендером (не відчуває себе у статі, приписаній при народженні). І небінарні люди часто є частиною цієї групи, пише lgbt.foundation.

Небінарність включає будь-кого, хто не вписується у традиційний наратив про “чоловіка” чи “жінку”. А отже, небінарні спільноти дуже різноманітні. Люди, які до них належать, можуть ідентифікувати себе як чоловіків і жінок, а можуть не ідентифікувати. Вони можуть відчувати свою стать мінливою, або ж постійно не ідентифікувати себе з однією конкретною статтю. 

Саме тому є дуже широкий діапазон варіацій сексуальних стосунків. І кожен із них має свої особливості. Разом із Planned Parenthood поділимось загальними рекомендаціями, які допоможуть всім людям почуватись комфортніше у сексуальних зносинах. 

Яким може бути небінарний секс?

У небінарних спільнотах можна з незвички загубитися, особливо коли справа стосується сексу. Однак, яким би не був набір геніталій у вашому партнерстві, є одне “золоте правило”: усі учасники повинні почуватися комфортно, дати свою згоду на секс і насолоджуватися у той спосіб, який їм більше підходить.

Секс - це не якийсь один вид діяльності. Кожна людина сама визначає, що для неї є сексом. Це навіть не повинно в обов’язковому порядку включати взаємодію із геніталіями! Вам не потрібно орієнтуватись на те, що прийнято у сексі інших людей, лише на свої бажання.

Якщо ж ви не можете визначитись, чого саме бажаєте, є один лайфхак. Мастурбація може допомогти відчути задоволення безпечно і в комфорті. Якщо ви наодинці дізнаєтесь, що вам подобається, то зможете зрозуміти, що буде приємно з вашим партнером або партнерами: які дотики вам подобаються та яка стимуляція вас задовільняє. 

Небінарність і гендерна дисфорія

Часто люди, ідентичність яких не дорівнює статі, приписаній з народження, відчувають гендерну дисфорію. Це дистрес, який людина відчуває через невідповідність між її особистим відчуттям власної статі та статтю, отриманою при народженні. 

Секс часто дуже гендерно забарвлений, тому дисфорія щодо інтиму є поширеним явищем. Від неї часто потерпають і небінарні люди. Є кілька порад, які можуть допомогти:

  • Будьте добрими до себе. Пам’ятайте, що на якому б етапі своєї гендерної подорожі ви не знаходилися, ви заслуговуєте на приємні відчуття. У тому числі, на сексуальне життя. 

  • Щоб впоратися, знайдіть слова, якими ви зможете без дискомфорту говорити про частини свого тіла. Якщо деякі загальні назви вам не підходять, називайте їх іншими словами - це може бути частиною вашого вербального вияву любові. Домовтеся про це зі своїми партнерами. 

  • Використовуйте допоміжні засоби. Не бійтесь одягати те, що змушує вас почуватися собою. Певний одяг, секс-іграшки чи протези, такі як страпон, можуть допомогти відчувати себе впевненими у сексі. 

  • Займайтеся тим сексом, який вам підходить. Це нормально - відчувати дисфорію щодо певного виду сексу або деяких частин тіла. Пам’ятайте, що ваш секс може бути таким, як вам подобається. Не хочете включати геніталії? Не біда, можна обійтися без них. Самі або з партнерами дослідіть, що вам підходить, і вперед.

  • Домовтеся з партнерами про сигнали. На випадок, якщо під час сексу у вас виникне гендерна дисфорія, встановіть “безпечне” слово, з яким ви зможете зупинити або поставити на паузу сексуальну активність. Якщо ваш партнер може зробити щось, щоб допомогти, скажіть про це заздалегідь. Проговорений план може допомогти вам швидше зреагувати та почуватися краще.

А як щодо безпечного сексу? 

Яким би сексом ви не займались, майже всі сексуальні дії передбачають певну небезпеку інфекцій, що передаються статевим шляхом. Сюди входить будь-який контакт слизових, тож про це не варто забувати. Якщо ви не впевнені у ваших партнерах, використовуйте бар’єрний захист. 

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Є великий міф про те, що, маючи однаковий набір геніталій, ви не можете передавати одні одним ІПСШ. Це стосується також і лесбійок.