Щоб не спіймати ”букет” на День Валентина: найбільші міти про безпечний секс

Секс
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

який є безпечний секс
Потрібно знати про здоровий секс, щоб ним займатись. . Колаж: Hochu.ua

Популярні міти про сексуальне здоров’я

Зміст:

Секс - це надзвичайно мітологізована тема. І безпека цього процесу - не виняток. Ми розповідали про лайфхаки, пов’язані з презервативами. Сьогодні, у День Валентина, поговоримо про те, які міти про безпечний секс все ще дуже поширені, попри розширення сексуальної освіти. 

Пам’ятати про них потрібно не лише 14 лютого, а й щодня. Є чимало поширених помилкових уявлень про загрозу ІПСШ та вагітності, у які люди продовжують вірити. Розповідаємо про них разом із everlywell.com. Коли справа стосується інтиму, кращі знання про сексуальне здоров’я означають більш обґрунтовані та безпечні рішення. 

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Сексуальна гігієна

Підтримання чистоти до, під час і після сексуальної активності - це велика група упереджень. Існує багато поширених мітів.

Міт: спринцювання для підтримки чистоти піхви

Маніакальні спроби відмити себе всередині “до скрипу” не призведуть ні до чого хорошого. Деякі жінки використовують спринцювання як метод очищення піхви, однак більшість лікарів рекомендують не робити цього. Спринцювання не лише не потрібне, воно ще й може змінити необхідний баланс вагінальної флори і кислотності.

Здорова піхва фактично сама підтримує себе у балансі. І корисні, і шкідливі бактерії створюють у вагіні кисле середовище, яке допомагає захистити її від інфекцій і подразнень. Найкращим способом очищення називають промивання теплою водою з м’яким милом або взагалі без нього.

Міт: відмова він сечовипускання після статевого акту

Після статевого акту рекомендується спорожнити сечовий міхур. Сенс у тому, що під час статевого акту бактерії можуть потрапити у вашу уретру. Тим самим збільшується ризик інфекцій, таких як ІСШ (інфекції сечовивідних шляхів). Відвідування туалету відразу після сексу допомагає вимити ці бактерії, перш ніж вони потраплять до сечового міхура.

Упередження щодо людського тіла

Знати про своє тіло і сексуальне здоров’я дуже важливо. Лише так ви зможете приймати обґрунтовані рішення щодо статевих стосунків. 

Міт: безпліддя - це жіноча проблема

Велике упередження полягає у тому, що жінки більш відповідальні за безпліддя, ніж чоловіки. Однак правда в тім, що як чоловіки, так і жінки можуть однаково сприяти безпліддю.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Міт: пік чоловічої сексуальності настає у молодості, а жіночої - пізніше

Є упередження, згідно з яким чоловіки та жінки мають різні “сексуальні піки”. Це пов’язують з рівнем тестостерону у чоловіків (сягає піку приблизно у 19 років) та естрогену у жінок (сягає піку від 25 до 30). Однак сексуальне бажання пов’язане з величезною кількістю факторів, і вік - лише один із них.

Міт: сперма після вивільнення стає “неефективною”

Правда полягає у тому, що після еякуляції чоловіча сперма може до п’яти діб жити в жіночих репродуктивних шляхах. І без різниці, як ретельно ви будете митися після сексу. Саме тому під час сексу до овуляції все ще існує шанс, що вагітність може відбутися.

Міт: Ви не можете завагітніти під час місячних

Хоча зачаття найбільш імовірне, коли ви займаєтесь сексом під час овуляції, можна завагітніти навіть під час менструації. Це відносно рідко, але трапляється у жінок з коротшими менструальними циклами. 

Хибні уявлення про ІПСШ

Інфекції, що передаються статевим шляхом, переходять від людини до людини під час статевого акту (вагінального, орального або анального). Зараження не завжди очевидне, оскільки люди можуть взагалі не відчувати симптомів. Саме тому так важливо грамотно захищатись.

який секс безпечний
Деталі справді безпечного сексу. Колаж: Hochu.ua

Міт: оральний чи анальний секс безпечні

Насправді ж заразитися ІПСШ можна під час будь-якого статевого акту чи навіть без нього, під час близького інтимного контакту з партнером. Знизити ризик зараження допомагає бар’єрна контрацепція - презервативи, латексні серветки тощо.

Міт: ви можете заразити когось ІПСШ, лише якщо маєте симптоми

Це неправда, адже у багатьох випадках ІПСШ може взагалі не викликати симптомів, але все одно може існувати у вашому тілі та “гуляти” до ваших статевих партнерів. Це одна із причин, чому так важливо регулярно проходити тестування на ІПСШ - інших ознак інфекції може не бути.

Міт: чоловіки не можуть заразитися ВПЛ (вірусом папіломи людини)

Всупереч поширеній думці, ВПЛ поширений як серед чоловіків, так і серед жінок. В якийсь момент свого життя близько 80% людей інфікуються ВПЛ. У більшості випадків він зникає сам по собі, однак, якщо цього не відбувається, наслідки можуть бути поганими.

Більшість людей, що мають ВПЛ, можуть роками не знати, що вони інфіковані. Рак може розвинутися через роки після того, як людина отримує ВПЛ. 

Міт: вам потрібно думати про ІПСШ, лише якщо маєте кількох партнерів

Ви повинні пам’ятати, що навіть з одним партнером є ризик заразитися. Найкращий спосіб - перед першим сексом пройти тестування разом із партнером.

Міт: Ви можете заразитися через сидіння унітазу

Цей міт вважається в поп-культурі таким, який щиро обстоюють зрадники, бо як іще пояснити половинці, звідки у вас з’явилась болячка? Насправді ж ІПСШ передаються під час статевого акту, близького інтимного контакту або якщо відбувся обмін рідинами організму. На поверхнях збудники хвороб живуть лише короткий проміжок часу, тому дуже малоймовірно, що хтось заразитись від сидіння унітазу.

Навіть у випадку, коли у є поріз чи відрита ранка, яка контактує із сидінням, ймовірність зараження інфекцією мінімальна. Швидше за все, збудник загине на поверхні, перш ніж ви з ним сконтактуєте.

Міт: ВІЛ не передається через татуювання

Хоча це менш можливо, ніж інші шляхи передачі, можна заразитися. Це можливо через татуювання або пірсинг, якщо інструмент (у цьому випадку голка) нестерильний або майстер використав спільне чорнило. І це не лише ВІЛ - так само можна отримати, наприклад, гепатит B. Тому ходіть лише до ліцензованих майстрів і в розмові переконайтесь, що майстер дотримався стерильності.

Безпечний секс і засоби захисту

Безпечний секс - це та сексуальна активність, яка використовує методи зниження ризику передачі чи зараження інфекціями. Є кілька форм ефективного захисту, однак все одно існує певна плутанина.

Міт: ПСА (перерваний статевий акт) ефективний для запобігання вагітності

Якщо вагітність небажана, найкраще - використовувати презервативи під час статевого акту. Метод ПСА або, по-простому “витягування” може не спрацювати. Одна із причин  - передеякулят чоловіка, що містить сперматозоїди, тому зачаття є можливим. І, звісно ж, ви можете просто не встигнути.

Міт: подвійний презерватив означає подвійний захист

Це той випадок, коли, всупереч правилам елементарної математики, плюс на плюс дає мінус. Два презервативи, одягнені один на одного створять менший захист, ніж один. Це спричиняє тертя, послаблює матеріал і збільшує ймовірність розриву презерватива.

міфи про презервативи на день валентина
Як використовувати презервативи. Колаж: Hochu.ua

Міт: Презервативи тільки для чоловіків

Попри те, що чоловічі презервативи найбільш поширені, існують і жіночі. Ми розповідали про них детальніше. Жіночий презерватив складніше придбати і використовувати, зате його можна вставити за кілька годин до статевого акту. Обидва види презервативів працюють однаково - створюють захисний бар’єр, який не дає спермі потрапити в піхву. 

Міт: Ви не зможете заразитися, якщо використовуєте презерватив

Презервативи на 98% ефективні для запобігання ІПСШ. Втім, існує невелика ймовірність зараження під час будь-якого статевого акту, навіть з презервативом. Ось чому варто регулярно проходити тести на ІПСШ.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Пам’ятайте про це не лише в День Валентина, а й у кожен день вашого життя. З усім багажем інформації можна отримувати більше задоволення від сексу. Також ми ділились цікавими ідеями, які допоможуть підігріти ваше побачення на День Закоханих