Його величність презерватив: як захиститися при одностатевому сексі

Секс
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

В матеріалі про те, як доглядати за секс-іграшками, ми торкнулися теми безпеки. Розповідаємо детальніше, захоплюючи найменш публічну тему - бар’єрний захист при одностатевому сексі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Про це мало говорять, але заразитись можна не лише під час безпосереднього проникнення у тіло людини. Умовно небезпечним є будь-який контакт зі слизовою іншої людини. Вона сама може не знати про те, що є носієм зараження.

Related video

Які види сексу сприяють зараженню?

Інфекції передаються під час вагінального, орального та анального сексу. Віруси та бактерії можуть потратити у тіло під час фінгерінгу - коли проникають тільки пальці.

Наприклад, у чоловіка є гонорея, і якщо інший чоловік займеться з ним оральним сексом, у нього може виникнути гонококова інфекція в глотці. Те ж саме стосується жіночого орального сексу.

Для запобігання інфікуванню слід користуватися фізичною бар'єрною контрацепцією: під час мінету — презервативом, під час фінгерінгу — латексними рукавичками. Під час кунілінгусу та анілінгусу обов’язково використовувати серветки з латексу. Їх майже немає в продажі, тому можна використовувати розрізаний презерватив.

Сексуальні практики між жінками - небезпека

Часто сексуальна ідентифікація жінок, які звертаються до лікарень, зовсім не озвучується - зокрема через страх неприйняття та гомофобію. А ще багато жінок, не задіяних у гетеросексуальній активності, не звертаються у лікарні та до гінекологів, тому що не потребують контролю над народжуваністю. Як наслідок, ці жінки не проходять регулярних обстежень. Про це пише WikiWand.

Його величність презерватив: як захиститися при одностатевому сексі - фото №1

Є міф про те, що секс між жінками не несе небезпеки. Насправді ж ризик дещо нижчий, адже не всі жінки займаються проникаючим сексом, але це не означає, що він відсутній.

Деякі ІПСШ передаються між жінками, в тому числі вірус папіломи людини, трихомоніаз, сифіліс, ВІЛ-інфекція, бактеріальний вагіноз і вірус простого герпесу (HSV). Передача конкретних ІПСШ серед жінок, що практикують секс із жінками, залежить від сексуальних практик, у які жінки включаються. Будь-який об'єкт, що вступає в контакт з виділеннями, в тому числі пальці та об'єкти для проникаючого сексу, може передати ІПСШ.

Також кунілінгус може мати підвищений ризик зараження герпесом, навіть серед жінок, у яких раніше не було сексу з чоловіками. Є і вищий ризик - за статистикою, бактеріальний вагіноз частіше виникає в лесбійок, але неясно. У недавньому дослідженні жінок з вагінозом виявлено, що 81% мали партнерок з цією хворобою. Лесбійки не включені до категорії за частою передачею ВІЛ, хоча передача можлива через вагінальні та цервікальні виділення.

Чоловіки, що мають секс із чоловіками - картина захворюваності 

Фахівці відносять чоловіків, що мають сексуальні контакти з чоловіками, до групи ризику зараження ВІЛ. За даними ЮНЕЙДС, вірогідність ВІЛ-інфікування чоловіків, що практикують одностатевий секс, приблизно у 20 разів перевищує аналогічний показник для загального населення. Виділяють наступні причини підвищеного ризику:

  • Чоловіки, що мають одностатеві сексуальні контакти піддаються соціальній стигматизації, а у багатьох країнах і кримінальному переслідуванню, тому вони приховують своє сексуальне життя і бояться або соромляться звертатися в служби профілактики і лікування ВІЛ.

  • Чоловіки, що практикують одностатевий секс, особливо чоловіки, що приховують одностатеві потяги і які практикують анонімні сексуальні контакти, як правило, не мають постійного партнера і вступають в статеві контакти з досить великою кількістю партнерів.

  • Чоловіки, що мають постійних партнерів, часто через страх втратити партнера, поступаються проханням про сексуальні стосунки без презерватива (абсолютна довіра один одному).

  • Чоловіки, що мають одностатеві контакти, нерідко вживають алкоголь для зняття напруги та скутості.

  • Часто під рукою просто відсутній презерватив для анального сексу або лубрикант.

На WikiWand наголошують, що особливо важкою для профілактики ВІЛ групою є чоловіки, що позиціонують себе як гетеросексуали, але мають статеві контакти з чоловіками. Боячись за свою анонімність, вони мають анонімні сексуальні контакти, пов'язані з ризиками для здоров'я. Також вони значно частіше мають незахищений секс а ще соромляться звертатися до лікарів.

Його величність презерватив: як захиститися при одностатевому сексі - фото №2

Ознаки захворювання

Наостанок поговоримо про ознаки інфікування. Вони однакові для людей певної статі, незалежно від сексуальної орієнтації. Якщо ви помітили їх у себе, слід обов’язково звернутися до лікаря. Детально розповіли на OnClinic.

У жінок ІПСШ проявляються симптомами інфікування сечовидільної системи:

  • вагінальні виділення та виділення з уретри (вони можуть бути рясними, густими, гнійними, сірого, жовтого або зеленуватого кольорів, можуть супроводжуватися неприємним запахом та больовими відчуттями);

  • болями в нижній частині живота;

  • дискомфортом та неприємними відчуттями під час сечовипускання.

Поширені ознаки інфікування у чоловіків:

  • хворобливе сечовипускання;

  • виділення густої, білої, жовтої або зеленої рідини, що має нейтральний або неприємний запах, також виділення супроводжуються свербінням і болем;

  • біль у мошонці.

Симптоми ІПСШ проявляються не завжди, а також і можуть не проявлятися взагалі. А серйозні патології, наприклад, вірус імунодефіциту людини, можуть взагалі імітувати ознаки ГРВІ.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Тому, якщо партнер відмовляється використовувати презерватив, особливо при “одноразовому сексі”, подумайте - а чи дуже вам потрібен такий сексуальний партнер. Адже мова йде не лише про його життя та здоров’я, а й про ваше. Бережіть себе і кохайтеся безпечно.