Розповідаючи про парадокс жіночого оргазму, ми вже згадували про те, що одне з найбільших помилкових уявлень про партнерський секс полягає в тому, що єдиний “справжній” секс - це статевий акт. Наче є якась доконана мета сексуальності, і якщо цю “ачівку” не взято - все пропало.
Через це не лише лишаються “за бортом” багато видів сексуальної взаємодії. А будь-який вид генітального сексу часто розглядається як “перехід на наступний рівень”. Але може бути таке, що один або обидві залучені особи ще не готові та не відчувають себе готовими. Для того, щоб будь-який вид сексу був якомога кращим, усвідомлення та управління реальністю та ризиками є великою підмогою.
Найкращий секс – це майже завжди той секс, якого всі учасники дійсно хочуть. Також вони повинні бути щиро готові.
Гарний чек-лист опублікували фахівці освітнього порталу www.scarleteen.com. Якщо ви плануєте вперше зайнятись сексом з партнером, незле буде перед провести оцінку свого стану та ризиків. Експерти радять не лише дати собі відповідь на ці запитання, а й обговорити їх з партнером. Може здатися, що така розмова буде незручною і соромною, але на ділі від якісної комунікації до, після, та під час сексу залежить як якість інтимної взаємодії, так і рівень вашої близькості з іншою людиною.
Короткий список
Ось ми запитуємо в себе, чи готові ми до сексу з партнером. Найпростіші запитання будуть такі:
-
Чи хочу я мати цей вид/ці види сексу для себе, фізично та емоційно?
-
Чи збігаються з моїми бажаннями фізичні, емоційні та інтелектуальні бажання іншої людини?
-
Чи кожен із нас відчуває, що інший дбає про нього?
-
Чи хочу я зайнятись сексом в цей час, у цій обстановці, з цією конкретною людиною? Чи хоче інша людина робити те, до чого ми збираємося зараз і зі мною?
-
Чи добре я усвідомлюю, до яких можливих бажаних і небажаних переживань і наслідків це може призвести? Чи відчуваю я себе готовим до них?
-
Як щодо людини, з якою я збираюся займатися сексом: чи вона в курсі та підготовлена?
-
Якщо є небажані наслідки, яких я можу уникнути, як-от вагітність, інфекція, отримання певної травми, чи готовий я до того, що мені потрібно робити/використовувати, щоб спробувати запобігти їм? Інша людина? Чи погоджуємося ми з тим, як ми збираємося захистити себе?
-
Чи почуваюся я в безпеці з цією людиною, і чи я також у безпеці для цієї людини та себе?
Це нормально, якщо хтось із вас відповість "ні". Поставити це на паузу і повернутися до питань згодом - вдале рішення. Деякі з цих пунктів краще розібрати детальніше.
Чому я хочу це зробити?
Це запитання особливо актуальне для підлітків, коли здається, що зайнятися сексом - це спосіб присвоїти собі дорослість та зміцнити свій соціальний статус. Але часто і дорослі люди перебувають в полоні кіно та поп-культури, через що здається, що секс - це невід’ємна частина життя.
З іншого боку, якщо ви почуваєте себе добре від ідеї сексу зі своїм партнером, а також відчуваєте, що можете довіряти собі та своєму партнеру - тоді вперед. Блогерка з каналу “смішно не буде” наголошує також, що люди, які прийняли рішення зайнятись сексом з партнером чудово розуміють концепцію згоди.
А саме: відсутність відмови це ще не згода. Згода повинна бути чітко артикульована, а якщо людина не сказала словами “Я хочу сексу”, завжди краще перепитати. Може здатися, що це нищить романтику абощо, але насправді немає нічого більш романтичного, ніж дбати про партнера, комунікувати й проходити всі етапи стосунків у комфортному темпі.
Також незле буде нагадати, що людина, яка спить, не може дати згоду на сексуальну взаємодію. Також це стосується людей, які перебувають під впливом алкоголю та інших речовин, у стані афекту тощо.
Для кого я хочу це зробити?
Це запитання випливає з попереднього. Чудово, якщо це в першу чергу для вас, а тоді - для вашого партнера. Але якщо це в першу чергу для когось іншого, а не для вас самих - чи лише для вас - зробіть ще одну паузу. Секс з кимось не повинен бути лише метою самозадоволення: для цього є мастурбація.
Чого я очікую від статевого акту чи інших видів генітального сексу?
Переконайтесь, що ви та ваш партнер маєте реальні очікування від сексу. Річ у тім, що часто секс не такий, як ми очікуємо, незалежно від того, чи є різниця між нашими очікуваннями та реальністю позитивною або негативною. Особливо цей пункт корисний для підлітків, які планують свій перший секс. Зберіть інформацію.
Дослідження показують, що близько 30% людей більше ніколи не займаються сексом з першим партнером. Лише близько 25% жінок зазвичай повідомляють, що насолоджувалися першим статевим актом; менше 8% повідомляють про оргазм від першого статевого акту. Швидше за все невдалі аспекти цього досвіду були пов’язані з поганою підготовленістю загалом. Це не про те, що з людьми щось жахливо не так, а про те, що очікування людей не відповідають дійсності. Секс — це одна з тих речей, яка з часом покращується.
Чи готова я до всіх аспектів статевого акту, зокрема до ризиків?
Сюди відноситься можливий ризик вагітності. Також обов’язковим є подумати про захист від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Довіра до партнера - це, звісно, чудово, але не всі хвороби групи ІПСШ виліковні. Деякі - такі як ВІЛ та гепатит В - залишаються з вами до кінця життя і значно погіршують його рівень. Тому подбайте про безпеку і зробіть все, щоб цей досвід лишився для вас приємним.
Ось таким нехитрим чином можна вияснити, чи готові ви з партнером до сексу. І пам’ятайте - іноді відсутність сексу краща, ніж паскудний секс з неправильною людиною, який стався зарано і привів до небажаних наслідків. Також ми розповідали, як розпізнати жіночий оргазм.