Правда чи міф: чи впливає сексуальна активність на результати у спорті
Розповідаючи про переваги ранкового сексу, ми згадували також, що інтим після пробудження може бути відмінним легким кардіо. Але як щодо справжнього важкого та “серйозного” спорту.
Багато спортсменів і тренерів ще від стародавніх греків і до сучасних чемпіонатів світу та Олімпійських ігор досі переконані, що статевий акт перед спортивними змаганнями може зашкодити результативності. Але чи правда це?
Переконання рясніють варіаціями своїх походжень: чи то у жінок слабшають ноги від сперми, чи то силу чоловіка можна збільшити завдяки утриманню. Як сказав бігун на 1500 метрів і одну милю Марті Лікуорі: “Секс робить вас щасливими. Щасливі люди не біжать 3:47 милі”. З цієї причини відомо, що деякі боксери та спортсмени уникають сексу протягом місяця перед великим боєм/змаганням.
Через це і досі тренери забороняють сексуальну активність перед виступом. Та і самі спортсмени та спортсменки часто практикують самоутримання і вважають, що вони можуть зберегти силу та рівень енергії, не займаючись сексом перед змаганнями.
Про це для The Conversation розповів Девід Бішоп, Керівник дослідження спорту в університеті Вікторії. За його словами, існує небагато наукових досліджень про вплив сексу на спортивні результати. І всі вони свідчать про те, що немає кореляції між сексом і невдалими виступами.
На The Daily Beast, підсумовуючи вищеописані уявлення про сексуальну активність, пишуть, що ця (не)логіка є відверто неправильною. І це доведений факт.
Наукова перевірка гіпотез ще не була нормою для стародавніх греків. А це означало, що цей міф кочував від століття до століття.
Лише у 1968 році теорія сексуальної стриманості та кращих спортивних результатів була фактично науково перевірена. Науковець Уоррен Джонсон для свого дослідження попросив 14 одружених чоловіків пройти “тест на міцність і витривалість хвату з максимальним зусиллям” один раз вранці після статевого акту, а інший – принаймні через шість днів після статевого акту.
Для точності дослідження, чоловіки не знали про те, в чому беруть участь. Вони вважали, що їх перевіряють на предмет зв’язку між серцево-судинною системою та силою хвата. Джонсон виявив, що зв’язок між часом сексу та силою не має нічого спільного, і що напруга м’язової сили не може бути пов’язана зі статтю.
Звісно, 14 випадків ще нічого не доводять, але це дослідження поклало початок іншим експериментам. Дослідження за дослідженнями неодноразово показували, що секс не має прямого впливу на атлетизм.
Уже за науковою розвідкою 2016 року дослідники виявили, що інформація, яку вони отримати не підтверджує помилкове уявлення про те, що сексуальна активність може справляти негативний вплив на результативність спортсмена.
Ба, більше - неофіційні випадки підтримують позитивний ефект продуктивності, якщо сексуальна активність здійснюється щонайменше за 10 годин до спортивних змагань. Опитування, результати якого опублікували у 2017 році теж довело, що утримання від сексу не впливає на продуктивність.
Втім, вони частково свідчать про те, що секс у найближчі кілька годин перед спортивною подією може вплинути на продуктивність на психологічному рівні. Тож якщо ви переконані, що секс перед змаганнями змусить вас погано виступити - швидше за все, так і буде.
Тож можете бути спокійні - просто переконайтеся, що це не відбувається безпосередньо перед подією. Також ми розповідали про те, як підібрати презерватив за розміром.