Якщо малюк застав батьків під час сексу: експертка розповіла, як не нашкодити дитині

Секс

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали про 5 повсякденних звичок, які руйнують ваше сексуальне життя. Різні обставини впливають на секс у парі - навіть наявність котика чи собачки. Що вже казати про ситуації, коли ваше статеве життя підлаштовується під маленьку людину, яка живе з вами під одним дахом.

Ситуації, коли діти входять до батьків і застають їх під час заняття сексом - не рідкість. Для дорослих вони найчастіше стають повною несподіванкою, тоді як для дітей можуть залишитися неприємним спогадом.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Коли це стається, навряд чи є шанс все зважити перед тим, як безпосередньо прореагувати. Завдання батьків у такому випадку - зробити все, щоб не викликати в дитини почуття сорому, провини, незручності, страху. Секс-просвітниця, педагогиня та психологиня Юлія Ярмоленко у своєму інстаграмі розповіла, що робити, якщо малюк застав вас під час сексу. Є дії батьків, що заспокоять дитину. В цей момент найважливіше - думати про дитину, а не про себе. Якщо це вже трапилось, експертка радить попросити вибачення у малюка і поговорити. Також є низка речей, на яких наголошує Юлія Ярмоленко.

Замок у дверях спальні

Щойно дитина починає впевнено ходити, в хвилини, коли треба побути удвох, зачиняйте двері. Це найкраща “профілактика” таких ситуацій, яка точно позбавить вас від сорому, ніяковості та необхідності обговорювати це з дітьми.

Не нашкодьте своєю реакцією!

Якщо так трапилось, що дитина в інтимний момент все ж увірвалася до спальні, контролюйте свої емоції. Дитина не повинна думати, що зробила щось неправильно.

Як реагувати, щоб не травмувати?

Єдиної відповіді на це запитання немає. Багато в чому залежить від темпераменту самої дитини, її віку і того, що вона вже знає про секс.

  • У 2-3 роки малюк може просто не помітити нічого особливого, і просто прийняти те, що побачив. Якщо це відбулося вночі, коли дитина спала і раптом прокинулася, при можливості обійміть і поговоріть з нею. Запитайте: “Хочеш пити? В туалет? Щось наснилося?”.

  • У віці 4-5 років діти знають та розуміють більше, тому обов’язково поговоріть і заспокойте дитину. Приміром, скажіть: “Мама з татом обіймалися, бо скучили одне за одним. Усе добре”.

Спробуйте відкласти розмову

Найкраще рішення - поговорити на цю тему трохи пізніше. Так ви зможете вгамувати свої емоції.

Коли будете готові до розмови - вибачтеся. Дитина не зробила нічого поганого, увійшовши до кімнати, і вона повинна це зрозуміти. Можна спробувати з’ясувати, якого пояснення потребує саме ваша донька чи син. Деякі діти можуть знати, що відбувається, тому вони потребують лише фактичного визнання, що все нормально. Приміром “Це те, що роблять усі мами й тата. І це ознака того, що вони люблять одне одного”, - зазначає психологиня.

Не перекладайте відповідальність

Якщо дитина не ставить запитань і не показує, що щось сталося, є велика спокуса забути про це та уникнути розмови. Але робити це - перекладати відповідальність на дитячі плечі.

Якщо вам здається, що малюк не хоче про це говорити - краще обережно уточнити. І залишити прочиненими “двері” до цієї розмови, приміром сказати: "Раптом захочеш поговорити про це, я завжди поруч!"

Ваша неадекватна реакція та ігнорування ситуації можуть нашкодити. Якщо ж ви готові спокійно обговорити те, що трапилось - епізод не залишить ніяковості та сорому ані у вас, ані у дітей.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також ми розповідали, що робити, якщо під час війни змінилось лібідо. Експертка Анна Галаєва розповіла, які варіації можливі та в якому випадку варто звернутись до сексолога.