Ми розповідали, як ввести вібратор у парний секс. Це цілком нормальна практика в гетеросексуальних парах, адже у більшості випадків жінки не отримують оргазм від проникнення. Але мастурбація - як з партнером, так і соло, все ще табуйована для багатьох.
Попри поступ секс-просвіти, тема мастурбації подекуди ще викликає безліч протиріч, сорому та упереджень. Особливо це стосується старшого покоління. Спробуємо розібратись, навіщо потрібна мастурбація і чому не варто вірити стереотипам.
Мастурбація як явище знижує стрес, знімає напругу. Є навіть дослідження, які підтверджують деяку користь мастурбації для імунної системи як чоловіків, так і жінок. Як пише “Ліза”, німецькі вчені під час вивчення впливу оргазму та мастурбації на кількість клітин крові та імунну систему реєстрували підвищення кількості лейкоцитів у крові. Щоправда, дослідження було невеликим, а вибірка учасників - обмеженою, тож жодне дослідження цілком не стверджує, що самозадоволення зміцнює імунну систему настільки, що може запобігти або допомогти боротися з інфекцією.
Але це не означає, що мастурбацію можна недооцінювати. Про це для “20 хвилин” розповіла лікарка-гінекологиня Тетяна Благуляк. За її словами, позитивний вплив на здоров’я цілком можливий. Зокрема, за результатами досліджень компанії Womanizer, мастурбація і оргазм в більшості випадків можуть допомогти зменшити менструальні болі.
Звісно, норми не існує і бути не може, адже все абсолютно індивідуально. Цей процес є повністю фізіологічним на початковому етапі статевого дозрівання.
Мастурбація викликає хвороби?
Це величезний міф, каже лікарка. Жодних хвороб мастурбація викликати не може:
Мастурбація у стосунках
Є побоювання, що мастурбація може принести шкоду - мовляв, якщо ви живете зі своєю другою половинкою, то можете розчаруватись у сексі. Але це вирішується - достатньо говорити з партнером про секс, власні вподобання та незадоволення. Також це можна перетворити на гру, де подружжя вивчає ерогенні зони свого партнера.
Як налаштуватись
Перш за все, намагайтесь сприймати самозадоволення як акт турботи про себе. Навіть якщо ви вже давно прийняли свою сексуальність, можете відчувати дискомфорт і неприйняття через мастурбацію. Як змінити це раз і назавжди, розповіли на WomanEL.
Просвітіть себе
Необхідно позбутися від нав’язаних уявлень про секс і мастурбацію. Зверніть увагу на книги Лорі Мінц “Кінчай” та Емілі Нагоскі “Як бажає жінка”. Ці матеріали можуть стати чудовим початком захопливої подорожі.
Починайте повільно
Може статись, що позбавлення від стигми, пов’язаної з мастурбацією, не буде простим, і вимагатиме від вас виходу за межі вашої зони комфорту. Почніть з вивчення свого тіла і дотиків до статевих органів. Відмовтесь від ідеї, що єдина мета мастурбації – досягнення оргазму. Спробуйте доторкнутися до свого тіла, помилуватися собою в дзеркалі, зосередитися на диханні тощо.
Безпечний простір
Перш за все, це стосується морального стану - спроби мастурбувати, коли ви напружені, відчуваєте стрес або тривогу, не допоможуть вам відчути себе комфортно. Не поспішайте і налаштуйтесь. Комусь допомагають розслабитись свічки та музика, ще для когось ідеальним налаштуванням стане читання еротики. Скільки жінок - стільки й способів.
Насолоджуйтеся подорожжю
Мастурбація – це процес, яким потрібно насолоджуватися, смакувати його. Спробуйте виділити недільний ранок, щоб залишитися в ліжку й дослідити все своє тіло. Експериментуйте з різними видами тиску, дотиків і дихання.
Врешті, мастурбація – це один із найкращих способів налагодити контакт зі своїм тілом та духом. І що краще вам це вдасться, то якіснішою буде не лише ваше сексуальне життя, а й і самооцінка.
Не бійтесь своїх бажань, експериментуйте з лубрикантами та іграшками. До речі, ми розповідали, як іх правильно зберігати. Від цього цілком залежить, як довго вони будуть служити і тішити вас.